Zainstaluj flash
TwitterFacebookAbout the projectForum
Wyłacz kontrast
Zainstaluj flash
Kalendarz imprez
--/--/---- - --/--/---- 
Klastry na świecie
Innowacyjny Klaster Turystyczny w Norwegii

Innowacyjny Klaster Turystyki Górskiej w Norwegii zlokalizowany w Płd-Zachodniej części Norwegii. Składa się z 7 turystycznych lokalizacji: Geilo, Hemsedel, Golsfjellet, Vradal, Gausta/Rjukan, Rauland i Hovden. Obszar ten pokrywa 3 „starostw" Buskerud, Telemark i East-Adger.


więcej

Cosmetic Valley, Francja

Początki klastra kosmetycznego datuje się na późne lata 70., kiedy w regionie południowo – zachodniego Paryża działalność rozpoczęły duże kosmetyczne firmy, takie jak: Coty:Lancaster, Guerlain i Paco Rabanie. Obecność w regionie silnych graczy, przyciągnęła powstawanie w okolicy szeregu małych firm, wspierających działalność „gigantów” (m.in. dostawcy surowców, kreatorzy perfum, eksperci ds. logistyki, marketingu).


więcej

Biovalley (Francja, Niemcy, Szwajcaria)

Klaster BioValley zlokalizowany jest w regionie górnego Renu. Na tym relatywnie niewielkim obszarze działa ponad 600 przedsiębiorstw farmaceutycznych (w tym: ponad 40% największych firm farmaceutycznych na świecie, m.in. Novartis, Actelion, Roche, Transgene, Johnson and Johnson). W regionie działa ponad 12 uniwersytetów i jednostek akademickich oferujących naukę na kierunkach o nachyleniu biotechnologicznym, które kształcą ponad rocznie 100 tys. studentów (m.in. w miastach: Basel, Freiburg, Mulhouse i Strasburg).


więcej

Klaster ekoenergetyczny (Niemcy)

Północna Hesja jest europejskim pionierem w obszarze rozproszonych źródeł energii. W tej wąskiej i stosunkowo mało popularnej dziedzinie energetyki, w regionie pracuje ponad 2000 osób.


więcej

Klaster ekoenergetyczny (Anglia)

Peterborough pretenduje do miana eko-stolicy Anglii, będąc największym skupiskiem przedsiębiorstw z sektora  środowiskowego w całym kraju. Eko-sektor jest kluczową branżą dla regionu: w mieście zlokalizowanych jest około 380 organizacji związanych z eko-sektorem, które zatrudniają łącznie ponad 5 tys. osób (udział w ogóle zatrudnionych to ok. 3,2%).


więcej
 1   2   3