Zainstaluj flash
TwitterFacebookAbout the projectForum
Wyłacz kontrast
Zainstaluj flash
Kalendarz imprez
--/--/---- - --/--/----17 Kwietnia
Rola aktywności fizycznej w zapobieganiu chorobom cywilizacyjnym u dzieci – innowacyjne metody, modele terapii i wsparcia

Rozwój cywilizacyjny przyczynił się do polepszenia warunków życia ludzi, jak również przyniósł ogromny postęp w nauce oraz technice, ale jednocześnie stał się przyczyną pojawienia wielu niespotykanych wcześniej chorób cywilizacyjnych. Chorób, które dotykają już nie tylko osoby starsze, ale również dzieci i młodzież.


Myślą przewodnią konferencji jest edukacja we wdrażaniu innowacyjnych metod i modeli terapii oraz wsparcia dzieci i młodzieży  z obszaru zdrowia, sportu i edukacji. Choroby cywilizacyjne, o których będzie głównie mowa to: astma, alergia, otyłość, atopowe zapalenia skóry, choroby neurologiczne. Pierwsza część konferencji skierowana jest do osób zawodowo stykających się z dziećmi.  Popołudniowa część warsztatowa skierowana jest do rodziców, którzy w grupach prowadzonych przez ekspertów, będą mogli uzyskać informacje dotyczące innowacyjnych metod terapii i wsparcia w zakresie jednostek chorobowych: astmy, alergii, atopowego zapalenia skóry, otyłości  oraz chorób neurologicznych.
 
Rejestracja poprzez formularz zgłoszeniowy znajdujący się na stronie www.cen.gda.pl w dniach 30 marzec – 15 kwiecień.
Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. W trakcie części warsztatowej dla rodziców,  wraz z EduParkiem zapewniamy bezpłatną opiekę nad dziećmi w wieku 4-12 lat.

Program konferencji